Křest mé knihy – Prokletí Schwartzovy vily ve Velešíněpátek 5.4.2019 v 17:30 nastal ten dlouho očekávaný okamžik – křest mé druhé knihy Prokletí Schwartzovy vily. Musím se přiznat, že jsem se na tento večer opravdu hodně těšila, ale neměla jsem velká očekávání. Přece jen, plno lidí v mém okolí již knihu mělo a také – bydlíme na malém městě. Tady se moc na podobné akce nechodí. Zajímá vás, jak to dopadlo?


Velešín se ukázal jako skvělá volba pro místo křestu. Zaplnila se všechna nachystaná místa na sezení, a ještě někteří stáli. Městská knihovna, a hlavně paní vedoucí – Jana Buchancová mi vyšla vstříc a se vším mi obrovským nadšením pomáhala, stejně jako její kolegyně Vlasta Szabóvá Ferencziová. Bylo občerstvení, luxusní skleničky na víno (ne plastové kelímky, jako na křestech v Českých Budějovicích), přátelská atmosféra uprostřed spousty krásných knih. A dokonce dorazila i televize.

Že je upoutávka na křest na Českokrumlovské televizi, o tom jsem věděla. Ovšem nevěděla jsem, že přijdou natáčet i přímo na „místo činu“. Pan Krnínský – reportér – se mnou dokonce před začátkem akce udělal krátký rozhovor. Moc příjemně jsem si s ním popovídala o knihách a nakladatelství i po jeho skončení.


Pak už následovala hlavní večerní akce. Paní Buchancová uvedla mě a mou knihu a já se pohodlně usadila v křesílku a začala povídat. O tom, jak kniha vznikla, co mě inspirovalo atd. Přečetla jsem ukázku a následovala debata, ve které se mě mohli posluchači na cokoliv ptát.

Kdo zažil podobné sezení, jistě mi dá za pravdu, že to bývá nejnapínavější, a i nejobávanější chvíle celého večera. Co když se nikdo na nic nezeptá? Nastane trapný okamžik ticha? Ale Velešínští posluchači a čtenáři se ukázali naprosto úžasní. Strhla se velmi živá a zajímavá debata nejen o mých knihách, ale i o Hardtumthově vile v Českých Budějovicích, která byla inspirací pro můj román, o duších a paranormálních jevech, a nakonec i o obyvatelích Velešína.A pak se křtilo. Kmotry měla má kniha hned dvě. Irenku Teplou ze známého you-tube kanálu Knihánkov a Katku Hutyrovou z blogu Knižní večírek. Následovaly gratulace, plno nádherných květin i drobných dárečků, které jsem vůbec nečekala a samozřejmě možnost zakoupit mé knížky, hrnky, svíčky a záložky (nejen) s motivem „Vily“. Zájemcům jsem ráda knížku podepsala.
Čtenáři se mezitím mohli občerstvit, dát si víno a pak se vytvořily hloučky, kde jsme debatovali – hlavně o knihách, tajemnu a strašidlech.

Za to, že se celý večer tak nádherně vydařil, patří můj dík všem zúčastněným. Ať už se podíleli na jeho vzniku a zdárném průběhu, nebo se stali jeho součástí jako čtenáři a posluchači. Bylo to nad očekávání krásné a motivovalo to k dalšímu psaní. Když totiž vím, že je o mé knížky zájem, píše se mi o mnoho snadněji a s větší chutí.
Komentáře

Oblíbené příspěvky